Jeden z naszych czytelników zebrał całkiem pokaźną liczbę blogów wykorzystujących jakże znaną wtyczkę CommentLuv. Jak on to zrobił? Wykorzystał jeden ze sposobów przedstawionych we wpisie: Własna lista CommentLuv. Część z blogów na tej liście ma atrybut do-follow, więc lista jest naprawdę atrakcyjna i przyda się przy zdobywaniu linków. [pull_quote_right]linki z komentarzy to najlepszy sposób na podlinkowanie wpisów[/pull_quote_right]

Jak pobrać listę?

1. Zarejestruj się na Foxen

2. Gdy będziesz zalogowany na Foxen, będziesz mógł pobrać listę klikając w przycisk.

3. Wyświetli się nagle inna strona (linkbucks) i odczekaj 5 sekund aż pojawi się przycisk „SKIP THIS AD” w prawym górnym rogu.

4. Na stronie zippyshare kliknij w „DOWNLOAD NOW”

download

i tyle 🙂

Zaloguj się, a jeżeli nie posiadasz u nas konta koniecznie Zarejestruj się by zobaczyć ukrytą część tego wpisu! Zajmie to tylko chwilę!

Pamiętajcie, by nie napierniczać linkami z bloga na bloga. Komentujcie i angażujcie się w dyskusje 🙂

88 KOMENTARZY

 1. Lista ciekawa, jednak pozostaje kilka ale – jak to zawsze bywa z tego rodzaju listami 😉
  1. Blogi się powtarzają i to jest moim zdaniem największa wada tej listy. Bo teoretycznie mamy 296 (swoją drogą ja na swojej mam 297 pozycji) blogów, jednak tak naprawdę się dublują i rzeczywista liczba jest mniejsza. Ja tylko przelotnie przejrzałem jakieś trzy czwarte listy i wyłapałem 7 powtarzających się blogów.
  2. Jak to zawsze bywa – blogi są nieaktualne. Jednak tutaj plus, bo na 7 blogów, które sprawdziłem aż 2 były aktualizowane w ciągu ostatniego tygodnia (a to całkiem dobra średnia jak na takie listy). Do tego 2 były aktualizowane w ciągu ostatniego miesiąca (w pierwszych dniach czerwca), więc jest nadzieja, że się odrodzą. Jednak korzystając z listy trzeba się przygotować na martwe blogi.
  3. Jednak mimo wszystko wielki plus za włożoną pracę i fakt, że tych blogów jest na serio dużo, tylko szkoda, że się powtarzają, bo to obniża wiarygodność listy.
  Może jak przyjrzę się bliżej tej liście to jeszcze uzupełnię swój komentarz 😉
  Libetias ostatnio opublikował…Czyja domena – nie wiesz? Sprawdź do kogo należy domena!My Profile

  • No z tego co udało mi się zauważyć, to tylko maksymalnie 10 stron może się powtórzyć.
   Woleliśmy opublikować tę listę za darmo niż wystawić ją na sprzedaż. Mam nadzieję, że była to dobra decyzja:D

   • Ilością na pewno bije na głowę płatne listy, które widziałem. A jakości nie da się ocenić, bez sprawdzenia wszystkich stron po kolei. Sprawdziłem PR (co jednak nie jest według mnie najlepszą miarą jakości) i wynik bez usunięcia powtarzających się blogów:
    PR 5 – 1 blog
    PR 4 – 5 blogów
    PR 3 – 25 blogów
    PR 2 – 49 blogów
    PR 1 – 67 blogów
    PR 0 – 150 blogów
    Libetias ostatnio opublikował…Blog darmowy – oznaka skąpstwa czy mądrości? Sprawdź to!My Profile

  • To znaczy? Przed chwilą ponownie pobrałem i jest OK, wszystko rozpisane tak jak trzeba.
   Masz Pakiet Office? Excel? Open Office?
   Musisz coś źle robić. Odpisz to pomogę.

  • Spokojnie, nikt nie okrzyczy 🙂
   Dobrze, że udało się pobrać listę. Będąc zarejestrowanym otrzymasz co jakiś czas inne podobne listy, tylko że troszeczke mniejsze.

 2. Ok, dzięki z góry – dobra robota, byle żeby Goglowiec szanowny znowu nie przerobił Pingwina na Jakiegoś innego słonia z banami na komenty hehe

  Otwarłem pierwszego bloga i powiem, że nawet fajny, takze te blogi to nie tylko SEO – można sobie poczytać. Zresztą – dobra rada, nie ma co wykorzystywać tego faktu, że to komentarze z linkami bo jesli za duzo dodasz w krótkim czasie to będzie jak na tacy dla google jako spam. Druga sprawa, to faktycznie jeśli komentujesz to komentuj z głową, bo to co piszesz obo swojego linka Google też widzi.
  To takie moje sugestie tylko dla wszystkich 🙂
  emilo1 ostatnio opublikował…Palenie jest słabe! – było ale…My Profile

  • Listę pobrałem 4 dni temu i nadal z niej korzystam, bo jestem dopiero w połowie 🙂 Lista jest ,moim zdaniem super i nie ma sensu wybrzydzać, bo i tak jest za darmo. Nie dość, że inni oferują tego typu listy odpłatnie, to jeszcze płatne listy mają o połowę mniej stron niż ta.
   Jeszcze raz dzięki za listę:)

 3. Próbuję od kilku dni pobrać listę, ale gdy klikam odnośnik dostaję informację „Link not found”. Coś mi nie działa, a widzę, że raczej inni nie mają problemu z pobieraniem.

  • Ja sprawdzałem i wydaje mi się, że ma jakiś tam wpływ na pozycje, bo założyłem niedawno nową stronę (29 czerwca) i jedynie działania jakie zrobiłem to optymalizacja strony (1-3 lipca) a potem zacząłem dodawać komentarze z linkiem do tej właśnie strony (od 4 lipca dodaje powoli) i patrząc na pozycje to kilka fraz skoczyło mi o kilkanaście pozycji na średnio trudne frazy, ale myślę, że byłoby lepiej gdyby admini stron z tej listy sdzybciej przeprowadzali moderację komentarzy 🙂

 4. Mieliśmy już własną listę z commentluvami, jednak udało ci się znaleźć dużo innych fajnych blogów.
  Polecam wszystkim skrupulatne przejrzenie listy i wybranie kilkunastu-kilkudziesięciu najlepszych tematycznie blogów dla nich. Pamiętajmy, że większość tych blogów to nie tylko SEO ale także prawdziwe artykuły pisane nie dla robotów, tylko dla ludzi. Doceniajmy tą pracę i podziękujmy za darmowy link komentarzem związanym z artykułem i dyskusją, a nie tylko „fajny artykuł, dzięki” 🙂

 5. Cóż, w dalszym ciągu nie mogę pobrać – po bkliknięciu w link otrzymuję stronę:
  Link Not Found
  The link you have requested could not be found. Here are some reasons why:
  The link may have been deleted by the owner
  The link may have expired due to inactivity
  The link may have been removed do to a violation of a TOS
  ziro1986 ostatnio opublikował…Hello world!My Profile

 6. Lista bardzo fajna. Ja własnie przygotowywałem własną listę, którą chciałem opublikować na swoim blogu. Widzę jednak ze mam kilka takich pozycji, których Ty nie zamieściłeś wiec chyba zamieszczę w swoim artykule link do twojej strony a na mojej umieszczę tylko te, których jeszcze nie masz.
  Marek Swatek ostatnio opublikował…Pozycjonowanie Google MapsMy Profile

 7. Nawet jeśli część już będzie nieaktualna, to z każdej takiej listy i tak udaje się coś wycisnąć 🙂
  Dzięki więc za pracę i podzielenie się jej efektem!

 8. Witam co z tego, że część blogów jest nieaktualna. Jeśli ktoś zacznie tworzyć włąsnego bloga i będzie miał bardzo ciekawe tematy to odwiedzający sami się znajdą. Więc nie ma co narzekać tylko brać i zacząć tworzenie swojego włąsnego świata.

 9. Czy ktoś może potwierdzić, że linki z tych blogów nadal działają i nie są zbyt zaspamowane? Warto z nich linkować domenę czy trzeba je trochę przefiltrować na wstępie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge