Własna lista CommentLuv

39

Na początku warto przedstawić co to jest te CommentLuv o którym dyskutuje się niemal na każdym forum webmasterskim. CommentLuv to darmowa wtyczka dla WordPress, dzięki której komentatorzy biorący udział w dyskusjach są nagradzani linkiem zwrotnym, ale warto też wspomnieć, że tylko od administratora zależy jaki to będzie link: link z atrybutem no-follow czy do-follow. Oczywiście z atrybutem do-follow ma tu większą rolę w pozycjonowaniu strony niż link z tym drugim atrybutem, co nie znaczy, że no-follow jest beee. Nie, nie jest beee, bo link takowy ma też wpływ na pozycjonowanie witryny, gdyż zwiększa m.in. trust rank strony.

Strony na CommentLuv

Stron na CommentLuv jest masa, ale interesują nas tylko te mocne. Przykładową stroną używającą tej wtyczki jest Foxen, więc już na starcie masz dobrą stronę na której możesz zamieścić link pisząc komentarz, ale warto pamiętać, by komentarz wnosił coś do dyskusji czy też do wpisu. Nie może on mieć takiej postaci jak „Super wpis”, „Najlepszy wpis jaki czytałem”. Takowe komentarze nie zawsze są akceptowane przez właścicieli stron, dlatego jeżeli już piszemy komentarz, rozpiszmy się w kilku zdaniach i na temat.

Listy stron opartych o wtyczkę CommentLuv które można pobrać za darmo znajdziesz pod tymi linkami:

Lista Evive

Lista Techformator

Możesz także podobną listę kupić, ale uważaj, bo listy takowe najczęściej zawierają strony z powyżej wymienionych list a cena za listę 100 blogów wynosi mniej więcej 90zł. Osobiście zakup tego typu listy odradzam ze względu na to, że nie możemy być pewni co w takiej liście się znajduję a oszustów jest sporo i niestety trudno ich wykryć. Możemy sami zrobić takową listę. Jak?

Własna lista blogów CommentLuv

Jest to najlepsze rozwiązanie na zdobycie linków ze stron z wtyczką CommentLuv. Wystarczy tylko poświęcić trochę czasu, ale to się opłaca tym bardziej, że sami dobieramy strony o podobnej tematyce jak nasza witryna, bo wiadomo chyba nie od dziś, że tematyczność witryn ma znaczenie w pozycjonowaniu. Jak zrobić taką listę? Wystarczy wykorzystać odpowiednie footprinty.

Wyszukiwanie tematycznych stron z CommentLuv:

site:.pl „commentluv badge” + tematyka stron

lub

Powered by WordPress „commentluv badge” + tematyka

Ogólne wyszukiwanie stron z CommentLuv z dowolną tematyką:

site:.pl „commentluv badge”

lub

Powered by WordPress „commentluv badge”

Oczywiście te footprinty wpisujemy w Google, a mniej więcej powinno wyglądać to tak:

lista commentluv

Gdy wyświetlą się nam zagraniczne strony, w obcym języku a chcemy wyszukać tylko te polskie to warto wykorzystać opcję wyszukiwania w języku polskim.

Tak więc budując swoją listę musimy mieć wyszukiwarkę i trochę wolnego czasu, ale jeżeli nie chcesz się bawić w te wyszukiwanie, możesz kupić listę, tylko warto mieć na uwadze, że możemy zakupić „kota w worku” i wiem co piszę, gdyż sam stałem się ofiarą (kupując listę na listyseo.pl, omijajcie ten sklep szerokim łukiem). Przed zakupem warto się zastanowić, czy nie zrobić samemu takiej listy.

39 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

CommentLuv badge