10 motywów blogowych dla WordPress

10 motywów blogowych dla WordPress

Według kilku ostatnich lat światowym liderem wśród systemów zarządzania treścią jest WordPress. Pisaliśmy o tym fakcie w jednym z naszych poprzednich artykułów. I jeśli przejdziemy ponownie na stronę organizacji w3techs, możemy upewnić się, że ten CMS nie tylko utrzymuje pierwszą pozycję, lecz także wzmacnia jej. Różnica pomiędzy pierwszym a drugim miejscem, które utrzymuje Joomla!, wynosi 51,8% (jeśli patrzyć na liczbę stron opartych o dowolny CMS) lub 25,5% (jeśli patrzyć na wszystkie strony na świecie):

Rysunek 1. Popularność WordPress według danych w3techs.com

Pisaliśmy również o tym, że WordPress został strwożony, jako rozwiązanie dla blogerów. Jednak według ciągłych zmian on zaczął stosować się do tworzenia szerokiego spektrum stron zaczynając od witryn firmowych, a kończąc sklepami internetowymi. I nawet w sprawie e-sklepów, WooCommerce razem z WordPress jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań do realizacji sklepów www.

W poprzednich wpisach poświęconych motywom dla WordPress były zebrane templatki, które bardziej pasowali do tworzenia stron firmowych, niż do blogów. Dlatego właśnie postanowiliśmy przygotować zestaw z produktami, które pomogą Państwu realizować stronę hobbistyczne lub blog tematyczny i podzielić się swoim doświadczeniem w Sieci. To są kolejne 10 motywów od TemplateMonster – jednego z największych producentów templatek dla WordPress.

Jeśli krótko scharakteryzować poniższe motywy, wszystkie one mają mniej opcji niż produkty biznesowe. To jednak nie przeszkadza Państwu stosować ich do tworzenia profesjonalnych blogów internetowych. A jeśli będziecie potrzebowali Państwo dodatkowych opcji, możecie zawsze rozszerzyć funkcjonalność strony za pomocą popularnych wtyczek dla WordPress. Motywy będą kompatybilne z nimi.

<

Do innych cech dzisiejszych templatek należy odnieść licencję GPL. Dzięki niej możecie Państwo stosować motywy do tworzenia dowolnej liczby stron internetowy. Także ten typ licencji wskazuje na to, że podane templatki odnoszą się do nowej linijki produktów producenta. Dlatego one mają rozbudowane opcje personalizacji i opierają się o Power Builder. Dzięki temu możecie Państwo zarządzać wyglądem strony w trybie online oraz dodawać różne elementy treściowe we wpisach za pomocą techniki „Przeciągnij i Upuść”.

Razem z motywem dostaniecie Państwo rozszerzoną dokumentację, która opisuje możliwości templatki. Także otrzymujecie dożywotne wsparcie techniczne. Dzięki temu możecie zawsze liczyć na pomóc specjalistów TemplateMonster przy pojawieniu problemów z motywem.

Spodziewamy się, że znajdziecie Państwo ciekawy motyw z pośród produktów przedstawionych poniżej.

Bit News

Bit News to uniwersalne rozwiązanie do tworzenia blogów tematycznych. I chociaż ten motyw ma prosty projekt, zawiera jednak szereg widgetów, co pozwala Państwu dodawać na stronę różne typy zawartości. Oprócz tego templatka zawiera rozbudowane opcji zarządzania treścią, które zostały przeniesione do sekcji „Personalizacji”. Dzięki nim możecie zarządzać Państwo wyglądem strony w trybie online.

Główny nacisk w projekcie strony domowej został zrobiony na umieszczenie różnych sekcji z informacjami. Dzięki temu udało się rozdzielić nowości według tematów, popularności czy aktualności. Osoby odwiedzające mogą zapisać się również na newsletter oraz dołączyć się do grona fantów blogu w jednej z sieci społecznościowych. Każdy z tych kanałów pozwoli im otrzymywać ciekawe nowości non-stop.

Motyw Bit News został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0. Dzięki temu możecie korzystać się Państwo z rozwijanego menu, mediateki, chmury tagów, opcji mediów społecznościowych itd. Templatka jest wyposażona w web czcionki Google, dzięki czemu możecie wybrać Państwo dowolną z nich dla lepszej hierarchii treści. Ona również ma poprawny kod i jest przyjazna dla SEO.

BitNews – Blog Magazine & News Portal WordPress Theme

Szczegóły |
Demo

Fashionia

Jak mogliście zrozumieć z nazwy tego motywu, on będzie idealnie pasować do realizacji blogów poświęconych modzie. Chociaż templatka zawiera rozbudowane opcji personalizacji, co pozwala Państwu dopasować jej wygląd pod inne tematy niszowe. Oprócz tego do motywu zostały włączone moduły Cherry, dodające wszystkie niezbędne funkcji do użytku.

Projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach z lekkim dodaniem ciemnoróżowego. Pozostałych farb templatce dodają różne obrazki umieszczone są również do zawartości artykułów, jak i do widgetów w panelu bocznym. Dzięki temu strona wygląda świeżo i młodzieżowo i przyciąga uwagę odwiedzających do siebie. Do innych przewag projektu templatki można odnieść wygodną nawigację. Dostać się do interesujących artykułów można przez menu, chmurę tagów lub kalendarz.

Funkcjonalność motywu Fashionia została realizowana za pomocą Cherry Framework. Jak pisaliśmy powyżej do templatki były włączone kluczowe wtyczki i widgety, które pomogą zbudować nowoczesny blog. To są mediateka, MegaMenu, polecane wpisy, menedżer paska bocznego, kalendarz itd. Oprócz tego templatka wspiera popularne wtyczki z repozytorium WordPress.

Szczegóły |
Demo

Fashion

Fashion to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie do tworzenia blogów modowych. Jego projekt został wykonany w biało-czarnych kolorach, dzięki czemu uwaga odwiedzających skupia się przede wszystkim na zawartości stron, a już potem na jej wyglądzie. Oprócz tego projekt templatki nie jest obciążony nadmierną ilością elementów graficznych i efektów animacyjnych. Dlatego strona oparta o ten motyw będzie ładować się szybko.

Pierwsze, co widzi osoba odwiedzająca po wejściu na stronę – pełnoekranowy suwak, do którego można dodawać nowe oraz najpopularniejsze artykuł. Poniżej suwaku umieszczone są sekcji z najnowszymi wpisami, polecanymi i tematycznymi artykułami. A na samym dołu strony znajduje się formularz zapisywania na newsletter i przyciski do profile blogu w popularnych sieciach społecznościowych. Przejść do kluczowych rozdziałów blogu można za pomocą menu, które jest ukryte w „Hamburgerze”.

Do motywu został zintegrowany Power Builder – potężne rozwiązanie, które pozwoli wam dodawać i usuwać różne zawartości na stronie za pomocą techniki „Przeciągnij i upuść”. Do Państwa potrzeb dostępne są 25+ różnych modułów treściowych, 7 stylów nagłówków i szereg widgetów. Motyw wspiera również fonty webowe Google i technologię Retina.

Szczegóły |
Demo

StarGaze

Za pomocą motywu StarGaze możecie stworzyć Państwo nowoczesny blog poświęcony życiu gwiazd i celebrytów, plotkom i skandalom. On ma nie tylko elegancki projekt wykonany w szarych kolorach, lecz także zawiera szereg opcji niezbędnych do tworzenia profesjonalnego blogu www. Przy tym motyw jest na 100% GPL, dzięki czemu może modyfikować się i używać się wielokrotnie.

Po wejściu na stronę domową osoby odwiedzające mogą znaleźć informację o autorze blogu, zapoznać się z ostatnimi artykułami i zobaczyć fotografii z profilu w Instagram. Także na niej znajduje się formularz zapisywania na newsletter i przyciski do profile strony w popularnych sieciach społecznościowych. Oprócz tego oni mogą przejść do galerii z fotografiami o gwiazdach i celebrytach. Dostać się do niej można przez menu górne.

Do motywu StarGaze zostały dodane wtyczki i widgety wchodzące w zestaw Cherry Framework. To pozwala Państwu korzystać się z mediateki, rozwijanego menu, managera panelu bocznego, opcji mediów społecznościowych itd. Oprócz tego do templatki został wbudowany Power Builder z 25+ modułami treściowymi. Dzięki temu możecie zarządzać Państwo zawartością strony przez metodę „Przyciągnij i upuść.”

Szczegóły |
Demo

TrendoMania

Jeśli planujecie stworzyć blog poświęcony modzie, na pewno potrzebujecie nowoczesnego rozwiązania do tego. Motyw TrendoMania jest właśnie takim rozwiązaniem, które zawiera wszystkie niezbędne opcji dla realizacji nowoczesnych blogów www. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych funkcji, możecie dodać ich za pomocą popularnych wtyczek dla WordPress. Ten motyw będzie kompatybilny z nimi.

Podany motyw ma 2 kolumnowy układ, dzięki czemu zawartość strony została podzielona na 2 części. Po prawej stronie znajdują się różne widgety, w tym wyszukiwarka, informacja powitalna od autora, kalendarz, formularz zapisywania na newsletter itd. Po lewej stronie – lista z ostatnio dodanymi artykułami. Także na stronie dostępna jest galeria połączona z profilem w Instagram. Dostać się do pozostałych rozdziałów strony można przez rozwijane menu górne.

Podany motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0. Dzięki temu do niego były dodane rozwijane menu, mediateka, kalendarz, mapę Google, newsletter i inne moduły Cherry. Także ten motyw wspiera 500+ fontów webowych Google i zawiera ikonki Linearicons. To wszystko przyda się pod czas dopasowania wyglądu strony do potrzeb projektu.

Trendomania – Lifestyle & Fashion Blog WordPress Theme

Szczegóły |
Demo

Kustrix

Podany motyw będzie idealnie pasował do tworzenia stron modowych, chociaż nie jest to koniczynie. On należy do nowej linijki produktów od TemplateMonster, dzięki czemu zawiera rozbudowane opcji personalizacji, które zostały przeniesione do sekcji „Personalizacja”. One pozwalają szybko zmieniać wygląd strony i na bieżąco sprawdzać rezultat działań. Oprócz tego motyw Kustrix ma typowy dla blogów projekt, co właśnie pozwala używać go do innych tematów.

Projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach z lekkim dodaniem różowej i brązowej farb. Dzięki ostatnim udało się wyróżnić elementy nawigacyjne oraz skupić uwagę odwiedzających na ważnej informacji. Jeśli przejść do strony domowej, to na niej można wyróżnić bloki w postaci kafelek, które prowadzą do kluczowych rozdziałów blogu. Także na niej odstępna jest informacja o autorze i ostatnie foto dodane do profilu w Instagram. Oprócz tego osoby odwiedzjące mogą zapisać się na profile blogu w popularnych sieciach społecznościowych i otrzymywać nowości w wygodny sposób.

Motyw Kustrix jest jednym z pierwszych motywów GPL stworzonych przez specjalistów TempalteMonster. Dlatego do niego zostały dodane tylko podstawowe moduły wchodzące w zestaw Cherry Framework 5.0. To jednak nie przeszkadza Państwu tworzyć nowoczesną stronę. Oprócz tego strona oparta o ten motyw ładuje się szybko i ma wysokie wskaźniki GTMetrix i Google’s Page Speed. Templatka również ma poprawny kod i jest przyjazna dla SEO.

Kustrix – Fashion Blog Magazine WordPress Theme

Szczegóły |
Demo

Steven Mosk

Jeśli poszukujecie rozwiązanie do tworzenia portfolio fotograficznego, musicie zwrócić uwagę na podaną templatkę. Ona ma stylowy projekt, który pozwoli wyróżnić waszą stronę z pośród konkurencji. Oprócz tego motyw zawiera rozbudowaną galerię z filtrami, dzięki czemu możecie Państwo w najlepszy sposób zaprezentować pracy autorskie i zachęcić odwiedzających do zamówienia usług fotograficznych bezpośrednio u was.

W projekcie motywu zostały wykorzystane proste efekty animacyjne, przez co strona może wydawać się statyczną. Jednak w tym jest również przewaga wybranego rozwiązania. Dzięki użyciu minimalnej liczny efektów animacyjnych strona ładuje się szybciej, a same animacje nie odwracają uwagi odwiedzających od zawartości witryny. Jest to bardzo istotna rzecz, gdy chodzi o przeglądzie informacji w postaci tekstu.

Funkcjonalność motywu Steven Mosk została realizowana za pomocą najnowszej wersji Cherry Framework. Dzięki temu możecie korzystać się Państwo z rozwijanego menu, mediateki, galerii, mediów społecznościowych itd. Oprócz tego motyw wspiera popularne wtyczki dla WordPress, dzięki czemu bez żadnego problemu możecie Państwo dodać nowe opcji do strony www.

Steven Mosk – Modern artist personal portfolio WordPress Theme

Szczegóły |
Demo

Motyw ArtWork

ArtWork to funkcjonalny motyw do realizacji strony dla galerii sztuki oraz powiązanych tematów. Oprócz obecności niezbędnych dla tego typu stron galerii i mediateki, templatka ma stylowy projekt, w którym udało się połączyć jakościowe obrazki i efekty animacyjne. Dzięki temu otrzymacie Państwo rozwiązanie, które spełni wszytki wasze potrzeby i będzie ciekawym dla osób odwiedzających.

Strona domowa występuje wizytówką dla galerii. Na niej można umieszczać obrazki i wideo poświęcone najbliższej wystawie sztuki oraz dodawać różne informacji reklamowe. Dzięki użyciu efektu Parallax przedstawienia obiektów graficznych odbywa się dynamicznie i przywraca uwagę osób odwiedzających do zawartości strony. Dostać się do pozostałych rozdziałów witryny można przez menu, które pojawia się po przybliżeniu myszy na górnej części strony.

Oprócz standardowych modułów wchodzących w zestaw Cherry Framework, do templatki została wbudowana galeria Cherry. Ona pozwoli Państwu w wygodny sposób przedstawić różne obiekty sztuki. Także dla Państwa dostępne są rozwijane menu, opcje mediów społecznościowych, zakładki ulubionych stron itd. Oprócz tego templatka wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

Artwork WordPress Theme

Szczegóły |
Demo

Motyw Waylard

Za pomocą motywu Waylard możecie stworzyć Państwo nowoczesny blog poświęcony modzie. Chociaż nie ma żadnego problemu, aby dostosować go do powiązanych tematów. Tym bardziej, że templatka zawiera rozbudowane opcji personalizacji, co pozwala Państwu modyfikować wygląd strony bezpośrednio w sekcji „Personalizacja” panelu administracyjnego.

Projekt motywu został wykonany w biało-czarnych kolorach, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na zawartości witryny. Tym bardziej, że obrazki dla artykułów są kolorowe i w dodatkowy sposób zachęcają do zapoznania z tematem tych wpisów. Jeśli przejść na stronę domową templatki, należy wydzielić różne sekcji z informacjami. Po zapoznaniu z nimi osoby odwiedzające mogą od razu wybrać ciekawy artykuł i przejść do bliższego zapoznania z nim.

Kolejną zaletą podanego motywu jest licencja GPL. Dzięki temu możecie Państwo używać templatkę wielokrotnie do realizacji innych projektów www. Oprócz tego motyw zawiera wtyczki i widgety Cherry, które pomogą Państwu stworzyć nowoczesny blog bez stosowania dodatkowych rozszerzeń. Chociaż ten motyw jest całkiem kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress.

Waylard – Fashion Blog & Magazine WordPress Theme

Szczegóły |
Demo

Motyw Travelop

Jeśli planujecie stworzyć blog poświęcony podróżom i dzielić się swoimi przygodami oraz doświadczeniem w Internecie, na pewno musicie zwrócić uwagę na motyw Travelop. On ma klasyczny dwukolumnowy projekt, dzięki czemu możecie dodawać Państwo różne widgety na pasek boczny. A dzięki oparciu o Cherry Framework macie Państwo całą paczkę takich widgetów.

Na stronie domowej blogu znajduje się pełnoekranowy suwak, który można używać do celów reklamowych. Poniżej niego umieszczone są skróty z ostatnio dodanymi artykułami i polecane wpisy. Także na tej stronie można znaleźć krótką informację o autorze blogu, formularz zapisywania na newsletter i przyciski do profile strony w popularnych sieciach społecznościowych.

Do templatki zostały dodane kluczowe wtyczki i widgety Cherry. Dzięki temu możecie korzystać się Państwo z rozwijanego menu, dynamicznego suwaku, polecanych artykułów, chmury tagów, kalendarza itd. Przy tym motyw wspiera popularne wtyczki dla WordPress, co pozwala Państwu szybko rozszerzyć funkcjonalność blogu.

Travelop – Traveling Blog WordPress Theme

Szczegóły |
Demo

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *