Dlaczego tak często się rozwodzimy?

Dlaczego tak często się rozwodzimy?

Sprawy rozwodowe coraz częściej znajdują się na sądowych wokandach. Nasze społeczeństwo porównuje sytuację do dawnych czasów, ale odmienne są warunki. Dlaczego tak często decydujemy się na tę ostateczność?

Pochopne decyzje

Stare prawidło rzecze, że pośpiech jest złym doradcą. Wraz ze wzrostem powagi decyzji, powinniśmy więc dokładniej analizować jej konsekwencje. Zdaje się jednak, że w kwestiach miłosnych zbyt często kierujemy się chwilą. Uniesienia są czymś normalnym, ale ślub wiąże nas na całe życie. Niektórzy zwyczajnie o tym zapominają.

Niedojrzałość

Granica wieku dojrzałości jest bardzo dynamiczna. Zależy od charakteru jednostki oraz jej rozwoju emocjonalnego. Śluby w bardzo młodym wieku, rzadko przetrwają nawet trudne chwile. Duża część związków rozpada się przy pierwszej okazji. Później na dawnych zakochanych czeka adwokat oraz długa batalia sądowa…Do pewnych decyzji trzeba po prostu dorosnąć, zegara biologicznego nie da się oszukać.

Matki z dzieckiem

To sytuacja skrajnie niezrozumiała, ale w XXI wieku nadal spotykana. Z czym wiąże się zjawisko samotnej matki z dzieckiem? Najprościej rzecz ujmując, zaniedbań obu stron. Jakoś mała pociecha przyszła na ten świat. Nie przyniósł jej bocian, ani też inna wróżka. Co zatem zawiniło?

Możliwe, że alkohol albo też słaba edukacja. W szkołach często pomija się te tematy. Wiele spraw pozostawia rodzicom, którzy uważają seks za niemal tabu. Grom spraw o alimenty ma tymczasem właśnie takie podłoże. Trzeba przyznać, że to kwestie trudne, jednak w pełni możliwe do uniknięcia.

Presja społeczeństwa

Decyzja o ślubie musi być dokładnie przemyślana. Warto, aby obie strony ustatkowały się finansowo. Tym bardziej martwi narastająca presja społeczeństwa. Przejawia się często w niewinnych tekstach podczas rozmaitych uroczystości. Niekiedy ma charakter bardziej dosłowny. ,,Jak to tak żyć bez ślubu?” – to pytanie często pojawiające się przy niedzielnym obiedzie.

Okazuje się, że można. Wystarczy tylko rozsądek oraz przede wszystkim danie sobie czasu na poznanie drugiej osoby. Zwykłe randki nie oddają charakteru na co dzień. Nie da się jednak udawać w nieskończoność. Każdy z nas posiada pewne wady. Ich poznanie pomaga nam w odpowiednim podjęciu świadomej decyzji.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *