Etui na telefon – jakie wybrać?

Etui na telefon – jakie wybrać?

Kupno smarthone’a wiąże się także z zakupem kilku niezbędnych akcesoriów. Głównym z nich jest etui, które zapewni naszemu telefonowi ochronę, a nam – większą swobodę.

Na rynku nie brakuje przeróżnych modeli etui. W związku z tym powstaje pytanie: Jakie etui będzie najlepsze dla mnie?

Zacznijmy tego, że istnieje kilka kategorii etui na telefon, które wyróżniamy ze względu na rozmiar oraz budowę.

Pierwszym i najpopularniejszym z nich jest gumowe lub plastikowe etui ochraniające głównie tył telefonu. Jego zaletą jest cena, wygoda zakładania i zdejmowania oraz dosyć dobra ochrona. Kiedy jednak chcemy postawić na wysoki poziom ochrony swojego telefonu, warto wybrać etui zrobione z gumy, ponieważ lepiej absorbuje ono upadki. Niektóre sklepy sprzedające akcesoria GSM nazywają tego rodzaju etui słowem “bumper”. Poza tym, mamy tutaj z reguły możliwość szerokiego wyboru kolorów oraz wzorów. Sklepy internetowe często oferują nawet generatory grafik, dzięki czemu możemy zaprojektować swój unikalny wzór, który będzie widniał na ‘plecach’ naszego smartphone’a. Kiedy jednak decydujemy się na ten rodzaj etui, warto pamiętać, że ważna jest także ochrona ekranu telefonu. Dobrze jest zainwestować w szkło hartowane lub przynajmniej folię ochronną.

Innym, dość popularnym rodzajem etui, jest futerał. Dzięki zamykanej klapie chroni on praktycznie cały telefon z każdej strony. Niestety, na rynku istnieje mnóstwo tanich produktów tego typu, które niestety nie mają nic wspólnego z jakością. Warto więc zainwestować w lepsze futerały, które posiadają odpowiednie usztywnienia oraz są wykonane ze skóry. Zapewni to wygodę użytkowania, bezpieczeństwo oraz elegancję.

Jest jeszcze jedna dość popularna forma ochrony telefonu zwana kaburą. Jest to specjalne etui, które możemy przypiąć do paska spodni. Telefon wkładamy do środka dzięki otwieranej i zamykanej klepie znajdującej się u góry. Na rynku znajduje się mnóstwo tego typu ochraniaczy na telefon. Jednak szczególnie w tym wypadku warto postawić na jakość. Odczepienie się takiej kabury od paska mogłoby spowodować upadek telefonu ze znacznej wysokości, czego z pewnością chcielibyśmy uniknąć. Dobrze jest postawić na skórzany i solidnie wykonany wyrób.

Wybór etui na telefon nie należy do łatwych decyzji. Ponadto, ochraniacze na telefon dobrej jakości, potrafią często sporo kosztować. Niemniej jednak, doświadczenie uczy, że nie warto oszczędzać w tej dziedzinie. Dobrej jakości etui pomoże Ci używać Twojego telefonu przyjemnie, długo i bezpiecznie.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *