Minikomputer, czyli rozwiązanie zaproponowane przez Intela

Minikomputer, czyli rozwiązanie zaproponowane przez Intela

Minikomputer – mało popularne, ale niezwykle ciekawe rozwiązanie jakie zaproponowali nam giganci z branży IT tacy jak Intel. Minikomputery są niezwykle kompaktowymi urządzeniami, ich wymiary wynoszą ok 10 x 10 cm, a osiągami nie odstępują komputerom stacjonarnym które są od nich nieporównywalnie większe.

Minikomputery Intela to malutkie kostki, które z zewnątrz posiadają niezbędne porty do pracy takie jak USB, HDMI, RJ-45, oraz wejście słuchawkowe. Dodatkowo posiadają łączność bezprzewodową Wifi oraz Bluetooth, dzięki czemu możemy podłączyć do nich niemal każde urządzenie.

Wewnątrz minikomputery posiadają zaawansowane procesory Intela, w zależności od kwoty jaką chcemy przeznaczyć znajdziemy serię od i3 do i7, gdzie większość minikomputerów wyposażona jest w procesory Intel i5, pamięć RAM zazwyczaj jest rozszerzalna do 32 GB, a producent w zależności od sprzętu zapewnia nam od 4 do 8 GB RAMu. Jednostki Intela bardzo często posiadają wbudowany ultraszybki dysk SSD. Minikomputery przeważnie korzystają z technologii WiDi co pozwala nam na transmitowanie obrazu do monitora bezprzewodowo.
Ogromnym atutem minikomputerów, poza małymi wymiary jest równie mały pobór mocy, który wynosi tylko kilkanaście Watów.
Sprzęt z serii Intel NUC idealnie sprawdzi się w pracy z pakietem biurowym bądź obróbką grafiki, a mocniejsze jednostki sprawnie poradzą sobie z bardziej wymagającymi grami.
Ceny minikomputerów są porównywalne do ceny laptopów bądź komputerów klasy PC, za ok 2 500 zł dostaniemy naprawdę dobry sprzęt, który dumni może stanąć przy laptopie w tej samej cenie.

Szeroką gamę minikomputerów posiada sklep ale.pl gdzie znajdziemy sprzęt w przeróżnej konfiguracji.
Minikomputery Intela to wspaniałe rozwiązanie, które z biegiem czasu może wygryźć laptopy z pozycji lidera wśród sprzętów wykorzystywanych w pracy biurowej, a ze względu na swoje małe wymiary docenią go także użytkownicy domowi.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *